O firmě

  Naše firma je  zaměřena na prodej a servis jízdních kol  značky AUTHOR.   Servis provádíme přednostně na kola zakoupená v naší prodejně. Z kapacitních důvodů opravy jiných značek je možné provádět jen po dohodě předem.. Jako doplňkový prodej nabízíme sortiment odrůdových vín a železniční trať z Bratislavy do Prahy pro počítačovou hru Microsoft Train Simulator.

 Historie firmy  je popsána v následujících odstavcích:

ROK 1994

   Založení firmy Opravy hraček a jízdních kol v Hustopečích na Břeclavsku. Firma se specializovala výhradně na opravy kol, prodej nejběžnějších dílů na kola, dále prodej kol na objednávku a prodej nebo rekonstrukce kol na zakázku dle požadavků zákazníka.

   Další zaměření firmy je na drobné opravy, které nikdo v okolí neprovádí. Proto část názvu firmy je „Opravy hraček“. Do této oblasti patří služby jako jsou opravy autíček na dálková ovládání, modelové železnice a jiné mechanické hračky. Patří sem i opravy typu „něco“ zalepit, přiletovat nebo „něco“ nějak zprovoznit. Nedá se obecně specifikovat, které typy hraček opravujeme. Každou hračku je nutno vidět a individuálně posoudit, zda je opravitelná a zda náklady na opravu nepřesáhnou hodnotu hračky.

   Byly navázány  na zkoušku i kontakty s velkoobchodem hraček na opravy reklamací. Ale bohužel, opravy šly provádět jen za cenu použití dílu z jiné jinak polámané hračky. Prakticky z např. 5 nefunkčních hraček šlo udělat 3 plně funkční. Ale práce se prodražovala demontáží požadovaného dílu z jiné hračky a originál náhradní díl nebylo možné objednat. Tento systém oprav se tomuto zákazníkovi finančně nevyplácel. 

   Dále v rámci této kategorie zákazníci ode mne vyžadovali i jiné opravy. Byly to ojedinělé případy, ale nosili mi nejen hifi věže, videa, fotoaparáty, vysavače, ale i  různé rozbité hrnečky a drahocenné vázy kterými, pro opakované opravy, zřejmě po sobě doma házeli. Sice jsem zákazníkům vyhověl, ve většině případů úspěšně, ale opravy těchto zařízení neprovádím. 

   Začátky firmy ale nebyly lehké. První prostory  provozovny k podnikání se nacházely hned vedle stáje s koňmi. Jednou omylem místo zákazníka přišla kobyla i s hříbětem a náhodný příchozí by v tu chvíli jen těžko poznal, kdo je v prodejně pánem a kdo pouze hostem.

 

ROK 1996
   Zahájení prodeje a služeb v "nových" a mnohem větších prostorách v blízkosti centra města na ulici Smetanova 3, budova bývalé školky, v Hustopečích, kde začal rychlý rozvoj firmy. Sortiment dílů a příslušenství na kola se rozrostl na vše, co zákazník žádal. Byla větší poptávka po sestavách jízdních kol na zakázku nebo kompletní rekonstrukce starších typů kol a objevila se první kola nabídnutá k prodeji. Jednalo se o levnější kola značek AUTHOR, později s označením  MADISON, Velamos, Eska a kola vlastní výroby.

   V tomto roce byl i velký zájem o opravy hraček. Nejvíce zákazníci nosili autíčka na vysílačku. Nejčastější závady u těchto autíček je porouchaný hnací motor. Divím se, že u tak drahých hraček výrobci používají motory, které mají krátkou životnost. Žádné uhlíky, jak se na pořádný motor sluší, ale jen kartáčky z bronzového plíšku, které se brzy přebrousí a životnosti komutátoru také neprospějí. Na druhém místě jsou panenky, pak už to bylo všechno možné. Videohry, joysticky, autodráhy, atd.    

 Tyto prostory jsou sice pro cykloservis a prodej ideální, ale jsou jen dočasné, protože budova objektu je velmi zchátralá, je nutná vysoká investice do oprav.  Během let se tyto prostory povedlo zkrášlit, původně čistě opravna se přetvořila i na prodejnu. Ale bohužel v tom nejlepším Město Hustopeče, vlastník objektu, rozhodlo v roce 1999 budovu prodat, ale současně od Města byly nabídnuty jiné prostory a opět na výhodnějším místě. 

 

ROK 1999
   Navázaní obchodních kontaktů s firmou UNIVERSE AGENCY s.r.o., která je největším výrobcem jízdních kol v České republice, která se prodávají pod značkou AUTHOR a levnější třída těchto kol pod značkou MADISON.

   V tomto roce je už znát ovlivnění zákazníků sítí hypermarketů, kde je možno zakoupit laciné kolo. Takže většina zákazníků dá raději přednost koupi takového kola, než si nechat starší kolo opravit mnohdy i za tutéž cenu Ale zákazníci si neuvědomují…

 

ROK 2000
   Přestěhování firmy do  prostorů na Dukelském náměstí 22 v budově bývalé pošty a zahájení prodeje značkových kol AUTHOR. Poptávka mnoha zákazníků sice je po horských nebo krosových kolech alespoň 21 převodů a v cenové relaci do 3 000,- Kč (Kola AUTHOR začínají cenou 7 490,- ) Taková kola neprodáváme z důvodu, že bych na takové kolo mohl dát záruku maximálně do ujetí 10 km od obchodu. Ale přes to bylo prodáno 23 kol značky AUTHOR, většina v cenové relaci 10-22 tisíc. Kola objednaná dle katalogu sklad UNIVERSE AGENCY v Litomyšli ochotně zasílal obratem do druhého dne ke spokojenosti zákazníků.  Největší poptávka zákazníků k nákupu nových kol byla v měsících duben až červen a pak až ke konci roku před vánocemi.

 

 

ROK 2001
  

Kdo by stále čekal, že naše firma konečně vlastní napohled nějakou superluxusní prodejnu, tak bude asi zklamán. Za celou dobu existence firmy hlavní rozpočet firmy jde do zboží a technického vybavení prodejny, aby každý zákazník nakoupil, co žádá a mohl si i vybrat a opravy kol byly prováděny na patřičné technické úrovni. Je to i tím, že pronajaté prostory vždy byly jen dočasné a velké investice by se do nich nevyplácely. Tak interiér prodejny a současně i servisní dílny byl loni opět vytvořen za minimálních investičních nákladů. Ale technické vybavení provozovny a nabídka kol šly rychle nahoru. Počítač s internetem by mělo být v dnešní době samozřejmostí . V loňském roce zákazníci mohli z vystavených kol na  roku skladem  kola  do ceny 18990,- Kč.A počet vystavených modelů se téměř zdvojnásobil. Další příznivá zpráva pro zákazníky je možnost splátkového prodeje přes společnost CCB Credit,k. s.  Při nákupu kol AUTHOR  je tahle služba velice aktuální. V tomto roce vznikly a stále se rozšiřují tyto internetové stránky, kde se dovídáte ty  nejaktuálnější informace o naší firmě.   

 
Nejprodávanější typy kol letos jsou AUTHOR 00 REFLEX a AUTHOR 01 MATRIX SX, AUTHOR 01 THEMA a nejžádanější opět  superkvalitní krosy do ceny 3000Kč, ale jaksi bohužel... Ale v polovině listopadu již přišla nabídla kol AUTHOR a MADISON 02, která se před vánoci velmi prodávala.

    Další událostí roku pro naší firmu je viz výstřižek z novin vpravo. Tudíž následovala výpověď a shánění nových prostor. Naštěstí se před silvestrem uvolnily prostory v dolní části náměstí po bývalé Elektře. Tak to stálí zákazníci nebudou mít daleko.

 

ROK 2002
  

Nový rok zahájila naše firma přípravami na přestěhování. A  když změna adresy a prostředí, tak bylo uvažováno i o změně názvu firmy. Po mnoha úvahách došlo na staré osvědčené "JÍZDNÍ KOLA". Sortiment nabízeného zboží už tomuto názvu plně odpovídá. Servis je samozřejmostí a jako doplňkový prodej - struny na hudební nástroje zůstává, poptávka stále je. Opravy hraček? Za minulý rok se žádná zakázka tohoto druhu nevyskytla, tak tyhle služby ani nestojí za místo v názvu firmy. Doba se mění a s ní i požadavky zákazníků. 

 Nové pěkné prostory, široký sortiment kol, dílů a doplňků i lepší strategické umístění prodejny na viditelném místě, to vše přispělo ke konstatování, že i tento rok byl mnohem úspěšnější, než roky minulé.

Zanedbatelná není ani reklama na www.author.cz a celkem zdařilá akce s vystoupením, Járy Spěšného SPACEMANA na jaře tohoto roku.

 Každý zákazník, který u nás zakoupil kolo obdržel nějaký upomínkový předmět s logem AUTHOR. Propisovačky, plakáty, samolepky, atd

 semora@semora.cz - tel: 602 595 837