Archiv od 18.11.04 do 25.1.05
 

Odrážka 25.01.2005 - Od ledna tohoto roku jsem plátcem DPH, v únoru nám o něco podraží pošta, tak bylo nutné zvednout ceny za služby (je to méně než 19%) od 190 do 350kč. (z 350kč je DPH 66,50) Viz ceník. Pozitivní na druhou stranu je, že vše je na DVD, kam vejde mnohem více dat než na dvě CD. Aktuálně distribuji 1,7giga dat.
Odrážka 25.01.2005 - Ve dnech 28. - 31.1. budu stěhovat firmu, takže asi týden až deset dní neočekávejte žádné aktualizace ani novinky z mé strany.
Odrážka 21.01.2005 - Nová aktualizace 41bptrat.exe (z 18.1.05). Prodloužení peronů v ČT. Po update je nutné otevřít Editor úkolů otevřít libovolnou aktivitu, odentrovat několik poznámek, že XY je staršího data a aktivitu přepočítat a uložit. Tím se vše srovná. Jelikož jsem prodloužil perony, musel jsem i víc roztáhnout označení kolejí a vtom je tento problém. Dále jsou zkráceny dle reálu i šturcové koleje. (Třebováci si určitě oddechnou, konečně).
Odrážka 16.01.2005 - Mirec dnes poslal novou aktivitu sp1903. (AktivityBP) Čtěte pokyny k instalaci. Vozy DB a PKP jsou v novém značení.
Odrážka 13.01.2005 - Do downloadů jsem dal aktivní seznamy odkazů všech vozidel použitých v této trati. Takže už není nutné doplňovat vzorečky. Vzoreček můžete použít, pokud by Mariánův server byl přetížený, tak přepište odkaz na seznam Ppoollllův. Aktivní odkazy také doplním, ale zatím jsem rád, že jsem to zvládnul alespoň takhle. Download engů a wagů aktualizovaný zatím není.
Odrážka 13.01.2005 - Nová aktualizace trati 40bptrat.exe . Komplet textury polí z Pardubic do Chocně plus drobné úpravy krajiny. Update má 15,6MB proto, že jsem doplnil další typ textury polí. V rovinách je lepší kombinace více plodin. Na jedné straně trati žito na druhé straně osení, jinde brambory, někde drobné záhumenky zeleniny a krajina hned vypadá jinak. Také chci poděkovat Matesovi za dokumentaci okolí kostěnického nádraží a vyústění do vlečky. Takže stahujte aktualizaci ke dni 10.1.2005. (DVD posílané tento týden už tuto aktualizaci obsahují)
Odrážka 03.01.2005 - Od 1.1.2005 je trať distribuována na DVD, cena je zatím stejná. Drobné navýšení ceny v nejbližší době může nastat z důvodu, že také od tohoto data jsem plátcem DPH a stát bude chtít další podíl na zisku. Sice nějaká režie za materiál mi bude vrácena, ale v každém případě odvedu více. Proto je to daň z přidané hodnoty. Na vyvážení obdržíte DVD, kde se vejde mnohem víc dat než na dvě CD (aktuálně je v instalačkách 1,5giga).
Odrážka 02.01.2005 - Hurvínek aktivita právě ke stažení. Provoz vlaků je dle videa, které jsem pořídil při poslední jízdě 2004.
Odrážka 01.01.2005 - Hurvínek pack M131081,  M131463 od Mirana a M131203 který mi dnes poslal Pikku. Vše v typizovaném značení (kabinu a zvuky předpokládám už máte, není součástí archivu) 3,3 MB . Další pack jsou tři varianty csd_BDlm 2,6MB (BDlm8775 je skin od Pikka)To vše bude třeba k zítřejší aktivitě.
Odrážka
01.01.2005 - Nová aktualizace 39bptrat. S krajinkou z Břeclavi do Lednice jsem si pohnul nejen proto, že Miran postavil M131, ale postavil mi i originál M1311463, který tu turnusově stále jezdí. Aktivitu i s downloadem tohoto motoru zveřejním zítra. Aktivita nebude ani tak o Traffic (kromě Břeclavi), jako o šibování. Chtěl jsem udělat ještě třetí pendl do Lednice, ale v Břeclavi je hodina, jak ji využít?

Další novinky jsou v uzlu Česká Třebová, kde jsem trochu upravil okolní krajinku a návěstidla, aby se dalo jezdit nákladními kolejemi a nevypadalo to tak nedostavěně. Tam mám také rozdělanou zajímavou aktivitu.

Odrážka 25.12.2004 - Doplnil jsem 2 aktivity R670/671 od Mirece a od Ragulina poslední verzi Cofixer 1.3
Odrážka 24.12.2004 - Nová aktivita od Michala z Prahy, současně dodal jednu zapomenutou zimní texturu ,kterou nakopírujte do Textures.
Odrážka
24.12.2004 - Přeji všem příznivcům MSTS pěkné prožití vánočních svátků. Hodně klidu, pohody a dárků pod stromečkem.

Připravuji ke zveřejnění několik aktivit od uživatelů. Mirec poslal dvě krátší (R670, R671), ale máme tu jednu dvouhodinovou od autora nočních a zimních objektů, Michala z Prahy (napěťová výluka). Dnes už se k tomu asi nedostanu. Před kopírováním na web vždy kontroluji kompatibilitu Trainsetu a eventuelně přizpůsobuji tvaru, který je na mých CD. Nejpozději zítra dopoledne to dám do rubriky Aktivity BP

Já až se dostanu do té správné vánoční pohody, také vytvořím nějakou zajímavou aktivitu a podle chuti začnu stavět trať dál a dál.

Odrážka 21.12.2004 - Do složky cd_210 jsem omylem nezařadil 210027c.ace má to 1,5MB. Děkuji za pochopení.
Odrážka
19.12.2004 - Z Downloadů je už možné získat rozšířený a nově značený Trainset, tak jak je používán v aktivitách na mé trati. Vozy až na výjimky jsou beze změn. Změněné aktivity dle tohoto systému zveřejním později.

Dnes jsem doladil úsek z Třebovic až ke Krasíkovu. Textury, stromy, komunikace i budovy. Od Michala z Prahy mám další noční a zimní textury, tak je právě ke stažení 38bptrat.exe

Odrážka
Odrážka
17.12.2004 - Těchto pět screenů z NS od Dlouhé Třebové do Blanska se vztahuje k poslední aktualizaci. Brzy zveřejním NS 8, kde jsem doplnil provoz v Pardubicích, přípoj na Hradec a osobák z Kolína. Také v Ústí je přípoj na Letohrad. Ještě musím něco doladit, hlavně až Marian Šimo potvrdí nakopírování nového Trainsetu na web, protože aktivita už počítá s tímto značením. Dočasně odstraním downloady aktivit od uživatelů, dokud nebudou předělány na nový systém. Mirec snad také něco updatuje.
Odrážka 15.12.2004 - po otexturování krajiny až do Brna a doplnění dalších variant textur od Trundy je tu další aktualizace  37bptrat.exe Stávající pole od Chocně do Hoštejna jsou mírně přeorána traktory.
Odrážka 9.12.2004 - nová aktualizace 36bptrat.exe. Bez komentáře, vše je na screenech níže. Texturování ze Semanína do Brna mám v plánu o víkendu a společně s dalšími nočními a zimními objekty to bude předmětem další aktualizace. Dále si můžete stáhnout komplet změněné složky s novým logickým značením dle systému T. Zatím se jedná převážně o lokomotivy, vozy mají wagy zatím (to bych nechal na dohodě na slezině) beze změn, jen se změnily nebo sloučily některé složky, aby v tom nebyl nepořádek.
Odrážka 7.12.2004 - dnes jsem oprášil aktivitu náročná služba (8) a svezeme se krajinou po úpravách textur a objektů. Všimněte si lesů, jak nabyly na hustotě a kontrastu, do toho nahnědlá políčka. Trundovi můžeme všichni jen poděkovat za nádhernou práci. Jinak to puzzle poskládat je další hlavolam pro stavitele tratí. Dále patří poděkování Janu Martínkovi za nové (ještě nejsou finální textury) krasíkovské a tatenické stavby. Tunely, estakáda, viadukt. Aktualizace bude tento týden, objednaná CD budu rozesílat zítra.
Odrážka
Odrážka  1.12.2004 -  Musím poděkovat L. Vízkovi (livi) za dodání pěkné aktuální mapy. Výhledově to vidím tak, že mapa bude samostatná stránka. Kdybych ji udělal menší, tak jsou popisky nečitelné. Zde na titulní stránce stručná mapa a po kliknutí se zobrazí podrobná mapa.
Odrážka 29.11.2004 - Jak jsem naznačil v diskuzi, je tu další aktualizace 35bptrat, kde jsou jen drobné úpravy, nové perony v Židenicích a triangly v Kútech a Hodoníně, jinými slovy se dá jezdit sem tam, kromě ramene na Olomouc, tam si musíme počkat na nějakou stanici, kde bude úvrať nebo cílová stanice osobních vlaků. Poslední novinkou jsou další noční a zimní perony od Michala z Prahy.
Odrážka Další download jsou návody na úpravy vzdálenosti nárazníků vozidel od O Frinty, verze 2.0  Petr Novák to skloubil dohromady a poslal mi to v emailu, abych to zveřejnil na webu. Archiv má velikost 2,4Mb. Ragulin zase vytvořil prográmek Cofixer.rar, který automaticky upraví engy a wagy, nutno otestovat. Od původního zveřejnění se jedná o verzi 1.1
Odrážka
26.11.2004 - Tato aktivita je prodloužena dál do Břeclavi a Hodonína s příjezdem 19.55, tedy téměř za tmy.  Po celou dobu jízdy se nudit rozhodně nebudete. Nejnovější 5. verze  ke stažení na stejném odkazu: náročná služba  Mírně vylepšen provoz mezi Brnem a Břeclaví a odstraněny drobné nepřesnosti.

Během hry zažijete 5x posun, 5x jízda na blok za vlakem, vystřídáte 6 vlaků:

Strojová jízda, soupravový vlak, osobní vlak, expresní vlak, osobní vlak a rychlík.

Celková délka 5 hodin, 5 minut.

Odrážka 23.11.2004 - Screeny z finále 3. verze aktivity náročná služba. Dojel jsem ji konečně do Brna a moc brzy. Musím ještě vymyslet nějaké přibrzdění provozu, aby se do cíle přijelo na těch 18.25 a bylo tam vidět, co vidět být má
Odrážka
Odrážka
22.11.2004 - nová aktualizace 34bptrat.exe a kdo ještě nemá, třetí snad finální verze 3.45h aktivity náročná služba .  Trochu jsem srovnal Hoštejnsko, doplnil stromy a do koryta řeky napustil vodu. Ale stále se nejedná o finální verzi, je tam ještě moc práce. Aktivita "Náročná služba" je rozšířena o další provoz. Nové screeny jsou z druhé verze. Zároveň je to jako vodítko, pokud neuvidíte tuto sestavu vlaků, tak jste jeli moc pomalu a chce to přidat na svožnosti jízdy. Třetí verze aktivity je rozšířena o závod Ex Brněnský drak s IC Ostravanem z České Třebové a je doplněn provoz do Brna hl. n. Konec aktivity jsem ještě prakticky netestoval. Pokud to bude OK, tak mám v plánu další zajímavou aktivitu.
Odrážka 18.11.2004 - nová a současně opravná aktualizace 33bptrat.exe (2,3MB) . Michal z Prahy dodal další noční textury, ale i některé dřívější mají problém, že vyžadují i zimní texturu. Proto se Vám ve finále instalace ještě spustí utilitka (musíte ji zatržítkem zvolit), která překopíruje automaticky vybrané soubory z Textures do Textures/Snow. V okně utilitky nejprve potvrďte výběr složky a až potom volte UPDATE. Pak zavřete okno, instalace se ukončí a vše je OK.
Odrážka 18.11.2004 - právě je ke stažení nová aktualizace (32) a to prodloužení trati směrem na Olomouc, do stanice Hoštejn. Screeny jsou z druhé kapitoly mé nové aktivity "zs_01_narocna_sluzba".  Expres Odra je správně v Rudolticích. V Tatenicích jsem na něj s vlakem čekal jen kvůli fotce. Tato aktivita trvá téměř 4 hodiny a vystřídáte několik vlaků různých kategorií. Rozhodně nebude možné během jízdy nastavit automatiku a jít si pro svačinu. Krajina jako taková je zhruba do Tatenic, ale dál do Hoštejna je ještě hodně práce. Dokončení příště.
Odrážka
Odrážka
archiv od 6-7-2004 do 11-11-2004
archiv od 25-4-2004 do 30-6-2004

nahoru

 semora@semora.cz - tel: 519 411 559 -  mob: 602 595 837 ( pouze v provozní dobu )