Trať Bratislava /Hohenau - Brno - Česká Třebová -  Praha / Olomouc pro MSTS

Archiv 7 - 3.1.2007- 26.9.2008


nahoru

Odrážka 26.09.2008 - Na stavbě nových úseků tratí se denně pracuje. Současně už tvaruji terén. Pracovní obrázky jsem nyní dal na MSTS fórum do sekce této trati. Zde zveřejním až finální ukázky. Do doby finálních prací zbývá ještě asi měsíc. V té době by se už mohla i naplánovat veřejná aktualizace.
Odrážka 01.07.2008 - Práce pokračují plným proudem na úseku Kutná Hora - Havlíčkův Brod - Říkonín a souběžně na trati 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov. Aktuálně jsou položeny koleje, sloupy a brány TV a pracuje se na stavbách peronů. Na trati 251 jsou osazena i návěstidla a budovy téměř všech nádražích a zastávek od pana Lubomíra. Pro trať 230 jsou zatím modely ve stanici Čáslav (od autora trati Čáslav - Třemošnice), pan Novák vymodeloval hodně budov do stanic Golčův Jeníkov a Světla nad Sázavou. Pro trať 250 Deterio dodal modely zastávek, které jsou totožně postavené. Níhov, Osová Bítýška, Laštovičky, Hamry nad Sázavou, atd. Do jiných úseků tratě také přibudou novinky. Od Deteria modely nádražích pro trať Břeclav - Lednice a něco na trať Zaječí - Hodonín. Jan Švec vymodeloval několik budov v depu Česká Třebová včetně interiéru rotundy, kam se dá zajíždět. Nebulus dodal několik modelů do Bratislavy. Například myčka, kterou se dá projíždět. Je se na co těšit. A kdy to bude? Vzhledem k novým stovkám kilometrů tratí nejdříve na podzim. O stavu prací průběžně informuji na MSTS fórum, viz odkazy výše.
Odrážka 21.04.2008 - Für unsere Fans von deutschsprachigen Gebieten:Ich will hier nach Deutsch übersetzten, von mir getesteten und unterstützten Aufgaben anbieten.Die Übersetzungen sind von update BP81.
Odrážka 02.04.2008 - Nová aktualizace trati BP81 a trainsetu T7. Čtěte pokyny pro instalaci. Hlavním předmětem aktualizace je nový model nádraží v České Třebové od Honzy Švece. Pak bylo vhodné přepracovat celé kolejiště nákladních spojek a dostavět okolí. Je postavena nová trať do Lanškrouna a vše si můžete projet ve dvou hodinových aktivitách přiložených v balíku aktivit nebo samostatně ke stažení ve formátu apk. V Trainsetu stojí za zmínku kromě update některých ladění, doplnění vozidel 150, 151 a 350 od J Tovačovského (ke stažení na stránkách J. Skůry). V této aktualizaci se Vám ale nainstalují nové kabiny od Radima Hamra pro tyto lokomotivy, nově i pro 151 a kabina pro 350 od Michala Tučka. Původní kabina od 350 je vyřazena a tuto si můžete smazat bez náhrady. Všechny 150, 151 a 350 jsou směrovány do nových kabin. Na všech 350 jsou funkční oba sběrače, na ČD 363 a 362 jsou oba sběrače funkční na většině lokomotiv.
Odrážka
Odrážka 26.03.2008 - Topirna nacht. BP 80 Deutsch (Pavel aka Geront [wendy.gerontus@centrum.cz])
Odrážka 28.02.2008 - Dle posledních testů, kdo provozuje MSTS na Vistách a při hraní aktivity Topírna noc mu při najetí na lokomotivy hra zamrzne, je nutné v nastavení MSTS mít zatržené Trolejové vedení. Sice nechápu souvislost, ale takto už vše funguje.
Odrážka 19.02.2008 - Tak ta včerejší oprava fungovala jen na jednom PC, na ostatních ne. 24 hodin testování a už by to mělo fungovat. První hodinu aktivity jsem bez problému odjel a všechny vlaky na Masaryčce se vyjezdily a uklidily. Dál by už žádný problém být neměl. Testujte a eventuelní připomínky pište do NK. Kdo už má aktuální DVD s BP 80, stačí, když si stáhne problémovou aktivitu t aktivit nebo celý balík aktivity.exe. Od zítřka budou instalačky opravené, na DVD bude nálepka s datem 19.2.08
Odrážka 18.02.2008 - U aktivity Topírna noc docházelo po 11 minutách hry ke srážce dvou vlaků. Stáhněte si opravné balíky. Buď komplet aktivity.exe nebo jen Topírna noc pro BP80. Pokud stáhnete aktualizaci trati, tak aktivity si opravte.
Odrážka 13.02.2008 - Dnes je vydána dlouho očekávaná aktualizace BP80. Kromě tří nových jednokolejných kratších tratí v této aktualizaci najdete mnoho přepracovaných nádražích a dodělávek po celé trati. Změny v trati najdete od Olomoucka až po Bratislavu. Proto doporučuji si znovu projet aktivitu Den blbec, která je také přepracovaná a je zrušena většina postihů, které ukončují hru. Většinou jsou drobné přestupky řešeny ústní domluvou. Přesto dva časové body které ukončí hru zůstaly. To kvůli největším loudalům.
Odrážka 12.01.2008 - Zveřejňuji trochu opožděné fotky z Mikulášského vlaku do Židlochovic ze dne 1.12.2007. Pro ty, kteří se tenkrát nevešli do vlaku dobrá zpráva, po aktualizaci 80, jízdu mohou absolvovat v MSTS úplně stejným vlakem včetně inventárního čísla.
Odrážka
Dále trochu prokoukne úsek z Břeclavi do Brna. Celá trať je osazena na náspu a ten podložen texturou, aby přechod v krajině byl plynulý. Jsou upraveny všechny stanice a dostavěny vlečky. Jsou dosazena malá esíčka za Modřicemi a Šakvicemi. Esíčko před Rajhradem je naopak srovnáno do normálu. Takže asi třetina trati vede v posunuté trase. Je nutno počítat s tím, že po aktualizaci bude nutné opravit všechny aktivity, které jsou tudy trasovány.
A ještě jeden úsek v aktualizaci 80 Vás čeká.

 Marchegg (OBB) a okolí do Devínské Nové Vsi. Současně je zkrášlena krajina z DNV do Bratislavy. Depo v Bratislavě je také po rekonstrukci s novými originálními budovami. Ještě je na trati hodně dodělávek a dokončují se některé originální budovy. Deterio dokončuje Brno Horní Heršpice a Rajhrad, Nebulus zase tvoří něco do Bratislavy. Přibudou i drobnosti jako je například drážní domek do Hrabovky (od Hemeho), v depu Bratislava je odstavená částečně rozebraná 770 (Duuso).

Aktualizace by mohla být asi koncem ledna/začátek února. Po této aktualizaci budu pokračovat v úseku Brno - Havlíčkův - Brod. Ale hrubá kolejová propojení bych chtěl provést kompletní a to jak až do Kutné Hory, tak i Rohatec - Přerov - Olomouc. Jakmile bude položena kolejová osa, práce se opět hnou vpřed a vytečkovaná místa na mapě výše se mohou postupně měnit v plnou čáru.

Odrážka 02.01.2008 -  Vzhledem k navýšení cen České pošty bylo nutné i přepočítat ceny za DVD. Pro neúnosnost Vašich dotazů bylo navýšeno kromě poštovného 5kč za technickou podporu. Děkuji za pochopení. ( osobní odběr 195kč, doporučeně 290, dobírka 364, zahraničí, zde skončila má dotace -11kč, takže to bude za 320 CZK )
Odrážka 30.12.2007 - Jelikož má hodně uživatelů trable s nastavením MSTS hlavně ve Windows Vista, založil jsem novou rubriku s desaterem nastaveních PC a MSTS. Pokud vše nastavíte dle obrázků, musí Vám aktivita Topírna noc (killer na PC) fungovat bez jediného pádu.
Odrážka 24.12.2007 - Přeji všem návštěvníkům těchto stránek pěkné vánoce a hodně dárků pod stromečkem. Můj dárek s aktualizací bude hotov až někdy po svátcích. Byly položeny koleje Hrušovany - Židlochovice, podle aktuální dokumentace a s tímto probíhá dokončení oprav nejstaršího úseku této trati Břeclav - Brno. Je předěláno modřické zhlaví v Brně Horních Heršpicích, které mělo nesprávnou polohu a tato stanice byla asi o 200m delší. S tím souvisí i přebudování vyústění na trať 240. (Je zachován původní stav)
Odrážka 11.12.2007 - Práce pokračuji v budování úseku Devínská Nová Ves - Marchegg (OBB), který je před dokončením. Také je přepracované depo v Bratislavě. Doplněny budovy a upravené kolejiště.
Odrážka 15.11.2007 - Pro příznivce historických jízd vlaků po zrušených lokálkách se nabízí Mikulášská jízda KPKV Z Brna do Židlochovic, která se bude konat 1.12.2007. Podrobnosti zde na plakátu.
Odrážka

Odrážka 13.11.2007 - doplnění trainsetu o další vozidla. Aktualizace a oprava kabiny v 842, pravý pohled a klávesa V na vypnutí opakovače. Upravil Martens.
Odrážka 8.11.2007 - opravná aktualizace BP79.1 a doplnění dalších vozidel s nejnovějším laděním. Originální vozidla budete stahovat od autorů, které aktualizujete 6.update Trainsetu. Seznam přiložen. DVD dnes odeslaná jsou aktualizovaná.
Odrážka 4.11.2007 - opraven balík aktivit dle záplat apk níže. Na hlavním nádraží v Praze na 20. koleji je chyba na odjezdovém návěstidle do Vršovic. Nějaký vandal posunul izolačku tohoto návěstidla asi 100, dopředu a má to za následek, že návěstidlo spadne na červenou ještě před jeho projetím. Ten samý problém mají na téže koleji i návěstidla cestová. Proto zde máte rozkaz od výpravčího. "Odjezdové návěstidlo je v poruše, po rozkazu k odjezdu smíte odjet"
Odrážka 26.10.2007 - Další oprava, tentokrát v uživatelských aktivitách. Balík aktivit ještě opraven nebyl, proto si stáhněte zatím jen jednotlivé opravené aktivity mt_sp1903 a po_iec177. Obě jsou v kompatibilitě pro TBP.
Odrážka 22.10.2007 -  Důležitá oprava. Po aktualizaci přestaly fungovat aktivity, kde se křižují vlaky ( sp1903 i Den blbec, atd), stáhněte si zde opravu a nakopírujte do složky Breclav - Praha a nechte přepsat. Uložené rozehrané aktivity lze o po opravě loadnout. Původní soubor si preventivně zálohujte. To už je osud každé nové aktualizace, že po vydání a rozšíření mezi lidi se najdou nějaké chybičky.
Odrážka 20.10.2007 - Oprava aktivity Topírna noc. Omlouvám se všem za chybu v trase naklad6 a prosím o stažení opravené verze 2.1 zde
Odrážka 18.10.2007 - dnes je konečně k dispozici nová aktualizace trati, vozidel i aktivit. Nejprve aktualizujte trainset, pak trať a nakonec aktivity. Čtěte pokyny k instalaci. K aktivitám je nutné si vytisknout jízdní řády, jsou ve složce Activities. Pro topírnu noc je podmínkou do zástupce na ploše dopsat parametr dle pokynů a v Global mít opravený soundcfg.dat. Také je nutné mít správnou verzi MSTS Bin - MSTSPatch1.7.081920, také je ve složce Activities. Verze vyšší aktuální se dá použít jen pro první část aktivity, ale při šibování by jste uvázli na nulovém limitu maximální rychlosti. Verze nižší, tam Vám nebude svítit v Praze většina návěstidel. Ve složce Activities jsou dále tři uživatelské aktivity ve formátu APK upravené pro TBP a verzi trati BP78. Upozornění, starší aktivity, kde se jezdí do Prahy nebudou ve většině případu funkční. Proto je dočasně vyřaďte. Děkuji všem, kteří do této aktualizace čímkoli přispěli.
Odrážka 17.10.2007- včera jsem dokončil test připravované aktivity a doplnil zbývající screeny. První obrázek je po čtvrté ráno, kdy už začalo svítat a dalo se konečně fotit. V depu Vršovice vyměníte opět lokomotivu a vyrazíte pro poslední vlak. Na Smíchově můžete zkontrolovat, jak jste odstavili v noci lokomotivu od rychlíku, cestou do Vršovic se pokochat novými tunelovými portály od Mirana. Na posledním obrázku v 5.45 Vás čekají poslední kilometry z Úval do Českého Brodu. Bude to asi nejdelší aktivita v MSTS, ale také projede nejméně dálkových kilometrů. Nudit se určitě nebudete, ale bude to aktivita pohodová. Bude přiložen jízdní řád, kde budou potřebné informace o pobytech a stanovených rychlostí vlaků. Bude přiložena i verze Bin, kde je tato aktivita hratelná a upravený soubor do Global, který je také podmínkou stability. (měl by být součástí nových verzí BIN) Ještě dělám poslední úpravy a testy v trati i Trainsetu. Aktualizace a nové instalační DVD by mohly být k dispozici zítra.
Odrážka

Odrážka
15.10.2007- Tento týden by snad mohla být zveřejněna nová aktualizace trati. Předmětem aktualizace je moje 4 měsíce vyvíjená aktivita Topírna noc. Jak vyplývá z názvu, půjdete do práce na noční pohotovost, nástup v 18.00, konec v 6.00. Místo, bývalé depo Praha Masarykovo. Strojmistr Vás opravdu šetřit nebude. Nejprve vymetete zálohu na puklíkovi a zde bude jediný časový limit (41minut 30sekund), kdy musíte splnit všechny úkoly. A jenom zde, při překročení rychlosti bude aktivita ukončena. (18km/h) Až se naučíte řádně šibovat, teprve potom budete vpuštěni na trať. Tam už bude jízda tolerantnější. Překročení rychlosti jen oznámení, maximálně rychlobrzda, žádné časové limity. Také jsem si dal záležet, aby se posunovalo výhradně na bílou. Tam kde to nebylo možné, tak je to řešeno rozkazem proti stůj. Screeny jsou pořízeny z prvních 3 hodin této aktivity. Dál už bude tma. Ale od páté ráno pojedete opět za světla. Chci poděkovat Miranovi, Honzovi Švecovi, Romanovi Š a dalším, za nové modely nádražích, peronů a ostatních staveb. Veškeré novinky a dodělávky v trati jsou soustředěny do oblasti této aktivity. Ale od Deteria bude finální verze nádraží v Hrušovanech u Brna a s tímto byla dokončena výměna návěstidel v úseku Brno - Břeclav. Na Vysočině se bude pracovat až po aktualizaci. Současně můžete jen vychutnat zastávku Níhov od Deteria. Ale budou i zápory. Všechny aktivity zajíždějící do Prahy Masarykovo a Prahy hlavního bude nutné opravit. Já jsem své už v aktualizaci připravil.

   

Odrážka 14.08.2007 - opět objeveny nějaké překlepy v Trainsetu, proto dnes vydávám opravný balík 4.3 (který obsahuje i 4.2). V trati se mi konečně podařilo odstranit z ruchů koridor oblouk rušivé zvuky cirkulárky a u EX cinkání šraněk. Proto společně s update zvuků zveřejňuji i drobné úpravy v trati. Verze BP78.3 obsahuje i BP78.2, která byla dodávána pouze na DVD.
Odrážka 06.08.2007 - bylo nutné udělat nějaké opravy a úpravy jak v trati, tak trainsetu. Propadlý terén v různých místech, oprava cedulí umístěných na širších nových sloupech TV v celé trati, opravy linkování některých návěstidel, doplnění cestových návěstidel na hlavní nádraží v Praze, rekonstrukce návěstidel v žst Řečany nad Labem. Výměna některých krakorcových návěstních lávek, oprava sd souboru, který se s nesprávnou hodnotou dostal do první várky DVD. V trainsetu oprava světel u lokomotiv 130, oprava pohledu na stanovišti 451, "poletující" dakovka a oprava pohledu z okna u zadních jednotek 451/2. Oprava překlepu u zssk_163122.
Odrážka 02.08.2007 - dnes si konečně můžete stáhnout nové aktualizace trati a trainsetu. Posilové odkazy budou ještě doplněny. Tato aktualizace je věnována pražským spojkám, viz mapa. Doporučuji i updatovat aktivitu Tour de BP, protože po aktualizaci jsou změny v trase. Také je k dispozici poznávací jednoduchá aktivita po pražských spojkách.
Odrážka
Odrážka 14.06.2007 - V celé trati vyměněny traťové soupy TV za nové modely od Pawlíka, kromě koridorových. Jedná se o sloupy pro střídavou trakci a u stejnosměrných je osazen ocelový žebřík, starý zašlý beton a nový šedý beton. Aktualizace 78 by mohla být nejpozději do konce června.
Odrážka
10.06.2007 - Do aktualizace ještě stále není vše hotovo, tak alespoň malá ukázka z mé připravované aktivity, vzpomínka na dnes už zrušené depo TGM v Praze. Nemáte někdo dobové fotky z tohoto depa? Jedná se hlavně o již zbourané budovy strojmistrů a přístavku na obrázku vedle (zatím chybí), kde byly umývárny a sprchy. Administrativní budovu, strojmistry a blok se stavědlem 2 vymodeloval Miran (Miroslav Horáček, autor 451, 2), kterému patří velké díky. Blok hal s přesuvnami a panorama památníku na Vítkově už dříve vymodeloval Michal Tuček.

Kromě dodělávek na TGM jsou položeny koleje po pražském trainglu dle podrobné mapy. (Běchovice - Malešice -Libeň/Vršovice - Vyšehrad. Pha hl.n - Vyšehrad - Smíchov, Pha hl. n. - Vršovice - Hostivař - Uhříněves. Vršovice os - ONJ - Vršovice seř. Vršovice osobní - Krč a Vršovice čekačky - Krč. Vše už je sjízdné, ale do zveřejnění je tam ještě hodně práce. Další modelář Pawlík (Pavel Krulich) vymodeloval širší sortiment sloupů TV, které také dle potřeby osadím. Mosty opět vymodeloval a dodal Roman Š, speciální návěstidla pro Smíchov Jiří Polák. Kdo sleduje diskusní fórum, ví že už měsíc je hotová originál nádražní budova v Pardubicích od Honzy Švece. Ale pracují i další modeláři, které Prahou zásobil fotograf objektů Honza Mikolášek, takže se necháme překvapit. Jelikož je na Masaryčce kompletně nově položeno kolejiště pošty, viz 3. fotka, aktivity, kde se sem zajíždělo po aktualizaci bude nutné opravit. U mě se to týká z již zveřejněné Den blbec. Update dodám i s aktualizací.

Odrážka 25.05.2007 - i když se na trati denně pracuje, práce nejdou tak rychle, jak by si člověk přál. Zatím se na rozsah prací podívejte na podrobnou mapu (stav po aktualizaci 78), konkrétně Prahu. Screeny zveřejním až po alespoň částečném zastavění. Mapu před chvílí dodal pan Zlámal. Děkuji.
Odrážka 07.05.2007 - návštěvní kniha nevydržela ani měsíc a nějak vybuchla, proto jsem založil novou návštěvní knihu u jiného poskytovatele. Na trati se stále pracuje, aktuálně pražské spojky. Aktualizaci chci vydat asi koncem měsíce, kdy bude dokončena i moje nová aktivita.
Odrážka 07.04.2007 - dnes byla založena Návštěvní kniha, kam směrujte své dotazy na tuto trať, moje aktivity a trainset dodávaný na DVD s tratí. Dotazy také můžete psát i nadále na již zavedeném MSTS FORUM.
Odrážka 23.03.2007 - vzhledem k dotazům majitelů starších kopií DVD, kdy jim po aktualizaci v trati vyskakují chyby se zvuky, zde si stáhněte složku Sound , kterou nakopírujete do adresáře Train Simulator. Samozřejmě přepsat vše.
Odrážka
21.03.2007 - dnes je konečně ke stažení nová aktualizace BP77 a k ní je nutné pro správný chod aktivit stáhnout i 3. update trainset. Pozorně čtěte pokyny a než cokoli smažete, raději přesuňte nejprve do záloh.

Děkuji všem modelářům za velké množství nových modelů. Na snímcích vidíte stanici Tišnov, která je ještě ve výstavbě. Autorem modelů je Lubošák. V okolí Hradce Králového modeloval Honza Švec, okolí Lysé Pawlík, Nymburk, Velký Osek HarkIV, okolí Devínské Nové Vsi Nebulus, Domky Kostěnice Mates, Okolí Kolína Kank a Michal T. Deterio pracoval v Brně. Také chci poděkovat P. Sob. z Polska za výrobu peronů na míru (Brno Židenice - Hradčany). A ve finále Roman Š vymodeloval viadukty u Dolních Louček a Říkonína včetně tunelů.

Odrážka 05.03.2007 - Na trati se stále usilovně pracuje. Od minule přibylo hodně originálních modelů nádražích a budov. Po rekonstrukci výhybny Brno Židenice začala pokládka kolejí směrem na Havlíčkův Brod. Po aktualizaci se můžete těšit na nahrubo postavený úsek Brno - Tišnov. Abych naladil atmosféru, kudy se stavební práce budou po aktualizaci trati 77 ubírat, zde si stáhněte filmový klip natočený v letech 1975 a 1976 u viaduktů mezi Tišnovem a Říkonínem. Délka 3 minuty, velikost 76,4 MB. Aktualizaci trati 77 plánuji někdy v týdnu po 11.3.
Odrážka 13.02.2007 - Stavební práce pokračují v propojení trati Kolín - Lysá nad Labem - Praha Vysočany - odbočka Rokytka/ Libeň. Z Lysé nad Labem do Milovic a Dřís. Současně se dokončuje úsek Hradec Králové - Jaroměř. Do aktualizace jsou ještě plánovány práce z Devínské Nové Vsi do Bratislavy a rekonstrukce zastávky Brno - Židenice (nové perony od Deteria a přizpůsobení odbočující trati 250 - od tohoto autora jsou dále osazeny nádražní budovy Hrušovany u Brna, Židlochovice a zastávka Vojkovice). Velké poděkování dále patří opět Honzovi Švecovi za další modely na hradeckých tratích. (nádraží Jaroměř, pošta, skladiště a lávka přes koleje v Hradci Králové, atd) Další modelář Pawlik pracuje na nádražích nového úseku Praha - Nymburk (modely nádražích Mstětice, Čelákovice, Lysá nad Labem, stavědlo Dřísy a připravuje Kostomlaty) A do třetice se těšte na perfektně vypracovaný Nymburk hl. n od HarkIV.
Odrážka
Odrážka 12.01.2007 - stáhněte si opravnou aktualizaci ze dne 11.1. s 11.1MB. V této verzi je i instalace na DVD odeslaná od 11.1.07
Odrážka 09.01.2007- na stránku aktivit jsem doplnil nové aktivity k samostatnému downloadu. Přidal jsem opravenou a přepracovanou aktivitu Hurvínek. Odebral jsem balík aktivit, protože s novým Binem mohou být mnohé aktivity nefunkční.
Odrážka 03.01.2007- dnes jsem pro vás připravil vlastní aktivitu, na které jsem pracoval 3 měsíce. Díky novým verzím MSTS BIN bylo možné aktivitě vystřídat několik lokomotiv. Ujedete 830km, čeká na Vás téměř 200 hlášení a úkolů a potkáte asi 115 vlaků. K tomu bylo nutné v minulosti třeba položit koleje ze Zábřehu do Olomouce a v minulosti rekonstruovat dávno aktualizovaný úsek Hodonín - Holíč - Kúty. Současně bylo nutné alespoň trochu zastavět trať z Olomouce do Mohelnice. Čekají na Vás nová nádraží z Kolína do Nymburka a Poříčan a ve finále nádherné nádraží v Bratislavě od Nebuluse. Budovy ostatních nádražích dodali Honza Švec, Hark IV a Pawlik. Nové návěsti EP s odrazkami jsou aktivovány zatím v Kutné Hoře, ale nové šturcové zarážedla potkáte ve všech nádražích, autor Deterio. Za jejich precizní práci patří všem díky. Pro správný chod aktivity je nutná verze MSTS BIN 1.6.122319 a vyšší. Aktivita je ve složce Activities i s jízdním řádem (Tour_deBP) v aktualizaci trati BP76 (126MB)
Odrážka

 

archiv od 20-6-2006 do 23-12-2006
archiv od 21-9-2005 do 20-6-2006
archiv od 25-6-2004 do 19-8-2005
archiv od 25-1-2004 do 24-6-2005
archiv od 18-11-2004 do 25-1-2005
archiv od 6-7-2004 do 11-11-2004
archiv od 25-4-2004 do 30-6-2004

nahoru

 semora@semora.cz - tel: 519 411 559 -  mob: 602 595 837 ( pouze v provozní dobu )